Żyjemy w XXI wieku, czasach pełnych nowych, fascynujących możliwości, ale również czasach niezwykle szybkich, sprawiających, że nasze zdrowie psychiczne jest poważnie nadszarpnięte. Na szczęście jesteśmy też coraz bardziej świadomi konieczności dbania o siebie, swoje zdrowie, również to związane naszą głową. Dbamy o swoją skórę, chcemy być sprawniejsi, wyglądać i czuć się młodziej i żyć dłużej. W osiągnięciu każdego z tych celów bardzo pomocne są olejki konopne. Czym są? Jakie mają właściwości i czy naprawdę mogą aż tak wiele?

Olejki konopne są olejkami wytłaczanym na zimno z konopi siewnej. W zależności od tego czy olej wytłaczany jest z nasion czy kwiatów konopi ma inne właściwości i zastosowanie.

Olejki pozyskiwane z nasion konopi mają posmak przypominający smak orzecha lub słonecznika. Spożywa się je wyłącznie w wersji surowej, a ich działanie doskonale sprawdza się w leczeniu i zapobieganiu tak zwanym chorobom cywilizacyjnym, takim jak miażdżyca, nadciśnienie krwi, choroby ze strony układu krążenia, a nawet nowotwory. Skutecznie zmniejsza on poziom złego cholesterolu we krwi, co również ma zbawienny wpływ na nasze serce i układ krążenia. Doskonale działa na układ nerwowy i wspomaga pracę mózgu oraz utrzymuje na odpowiednim poziomie naszą gospodarkę hormonalną. Olejki konopne wspomagają również pracę wielu narządów wewnętrznych, między innymi nasze jelita, nazywane często drugim mózgiem, oraz wątrobę, bardzo narażoną na działa czynników, z którymi mamy kontakt szczególnie teraz, w tych czasach. Olejki konopne wytwarzane z nasion działają nie tylko nasze zdrowie, ale i urodę. Poprzez swoje działanie na układ krwionośny, ułatwiają krzepnięcie krwi, sprawiają, że nasze rany i blizny goją się znacznie szybciej. Ponadto bardzo skutecznie nawilżają i odżywiają naszą skórę, dzięki czemu wygląda zdrowiej i młodziej. Działają także na intensywną regenerację stanu naszych paznokci i włosów.

Ogromny pakiet zastosowań i właściwości mają również olejki z kwiatów konopi. Potrafią wspomagać leczenie nowotworów. Badania wykazują ogromną poprawę w leczeniu glejaka, torbieli czy raka piersi i szyjki macicy. To szybko rozwijająca się gałąź związana z olejkami konopnymi dająca ogromną nadzieję dla chorych i ich rodzin. Olejki konopne mają również niezwykłą skuteczność w leczeniu takich chorób jak: padaczka, autyzm, Parkinson czy stwardnienie rozsiane. Bardzo korzystnie wpływają na nasz układ nerwowy i zdrowie psychiczne. Pomagają czy problemach z bezsennością czy przy stanach lękowych, a nawet w leczeniu depresji czy psychozy. Olejki konopne pomagają również przy różnych rodzajach bólu, takich jak: bóle głowy, bóle stawów czy mięśni.

Olejki konopne dzięki swojemu wszechstronnemu działaniu, zarówno w lekkich stanach zapalnych, migrenie czy przy poważnych schorzeniach, powinny zajmować koronne miejsce w naszych apteczkach i kosmetyczkach, a kolejne badania wciąż ukazują nam im niekończący się potencjał.